All For Children – H&M stödjer Unicef

on

Vad vore jag utan dessa underbara tips från läsare? Jag har själv inte hunnit ta mig iväg och titta på kollektionen All for Children som H&M kör i ett samarbete med Unicef där 25% av försäljningspriserna går direkt in i deras gemensamma projekt i Indien och Bangladesh. Är det något jag gillar så är det företag som tänker lite med hjärtat.

I deras kampanj nu finns en del sköna produkter, jag har fått spanhjälp av Marlene som inrett äldste sonens rum med väggdekalerna (99:-/förpackning), nattlampa (199:- kräver 3 AA batterier – ej inkluderat) och bilderboken Daisy&Leon (99🙂

Charmigt, roligt och tjusigt. Det är mycket i år som följer lite Cirkustema (Mini Rodini, Blingo by Ann Söderlund mfl) så det känns som att den här kollektionen är inne just nu. Het för barn, roligt för barn och framförallt  – för alla barn.

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.